EN
|
Barınma

Yurtkur

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünün 20 bölge müdürlüğünden biri olan bölge müdürlüğümüz 02.01.1998 tarihinde kurulmuştur.

351 sayılı Kuruluş Kanunumuz gereğince bağlı 13 yurt müdürlüğü ve 4 şube müdürlüğü ile faaliyetlerini sürdürmektedirler.

KYK Web Sitesine gitmek için tıklayın 


Mengen Kız Öğrenci Yurdu

BAİBÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı Yurt Müdürlüğü tarafından idare edilen Mengen Kız Öğrenci Yurdu, Bolu ili Mengen ilçesinde 2014 yılı Ekim ayından itibaren hizmet vermektedir.

Yurdumuz 81 kişilik yatak kapasitesine sahiptir ve 18 odası bulunmaktadır. Odalar 2, 3, 4, 5, 6 ve 7 kişiliktir. Her katta wc/banyo mevcuttur. Ortak kullanım olarak 1 adet mutfak öğrencilerimizin ihtiyacına sunulmuştur. Yurdumuzda 24 saat sıcak su, internet, dinlenme salonu, etüt odası ve mescit bulunmaktadır.

Yurt bina ve odalarındaki ısıya duyarlı yangın alarm sistemleri, yangın tüpleri zamanında yenilenmekte olup, yurt binasına, tüm katlardaki ‘panik barlı’ kapılardan acil çıkış yapılabilecek yangın merdiveni monte edilmiş, kalorifer kazanı ve ısıtma sistemleri  yenilenmiştir.

Ayrıntılı bilgiye bu adresten ulaşılabilir.